15 Ocak 2013 Salı

VÜCUT TİPİNE GÖRE ÇORAP SEÇİMİ


VÜCUT TİPİNE GÖRE ÇORAP SEÇİMİ
 Kusursuz bacaklar için
nasıl çoraplar tercih etmelisiniz?

Çorap, bir kadının en önemli aksesuarlarından biridir şüphesiz. Farklı tür ve modeldeki pek çok çorap, yepyeni kombin fırsatları sunduğu gibi risk almanıza da neden olur. Çok beğendiğiniz ama vücut tipinize ve bacaklarınızın yapısına uygun olmayan bir çorap sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Doğru çorap seçimi ile size uyan ve bacaklarınızı daha güzel bir görünüme ulaştıracak çoraplara kavuşmak mümkün.
İnce bacaklar için boyuna çizgili modeller…
Bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız boyuna çizgili çorap modelleri tam size göre. Dore Çorap’ın Beste File Külotlu ve Açelya Külotlu çorapları bu modele örnek gösterilebilir. Fileyi çizgiyle birleştiren bu çoraplar bacaklarınızı hem şık hem de olduğundan ince gösteriyor. Ayrıca bu tarz çoraplar bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlıyor.
Desensiz koyu renk çoraplar da bacakları daha ince gösteren modellerden... Dore Mikro 70 Külotlu Çorap’ın farklı renk seçeneklerinden tarzınıza ve bacak tipinize uygun çorabı bulmanız mümkün.
Bacaklarınızı daha düz göstermek için simetrik desenli çorapları tercih edebilirsiniz. Dore Açelya File Çorap farklı tonlardaki şeritli tasarımıyla simetrik bir algı oluşturuyor.
Toparlayıcı modeller ile bacaklarınızda daha sıkı bir görünüm…
Sıkı bir modelde örülmüş file çoraplar, sarkma yapan ve selülit problemi olan bacakları toparlıyor. Dore Örümcek File Külotlu Çorap bu bacak tipleri için oldukça uygun. Dore Fit 15 Külotlu Çorap da dayanıklı ve vücudu saran yapısı ile bacaklardaki sarkma problemi ile savaşıyor.
Uzun bacaklarda leopar desen ve bileği desenli taytlar öne çıkıyor
Vücudunuza göre bacaklarınız size fazla uzun geliyorsa düz bir ayakkabı ile hayvan desenli çorapları ve bileği desenli taytları tercih edebilirsiniz. Dore Leopar Baskılı Külotlu Çorap ya da Tayt desenleri sayesinde, Dore Dantelli ve Bileği Desenli Mikro 70 Tayt ise bilekte yatay bir hat oluşturması ile bacak ve üst vücut orantısını sağlıyor. Bu tarz ürünleri düz yerine topuklu ayakkabı ve kısa bir elbise ya da tunikle kombinlerseniz bacaklarınızı daha uzun gösterebilirsiniz.

1 yorum:

 1. Hellο thеre, Ι ԁіscovered
  your websіte by way of Google whilst loоking for a comparаblе matter, youг
  web site cаme up, it lοoκs gooԁ. I haѵe bookmaгked
  іt in my gοоgle bookmarκs.
  Hello thеre, ѕіmρly tuгnеԁ іntо аlert to your
  weblog through Gоogle, and founԁ that it iѕ truly informаtive.

  Ӏ am gonna bе сareful fοг bгussels.
  Ι'll appreciate if you proceed this in future. Many people shall be benefited out of your writing. Cheers!
  My website profiles.wordpress.org

  YanıtlaSil

Sevgi ve neşe ile kalın.
Gamze Haseki